Puszczańskie SPA

Gościom, którzy przyjeżdżają do nas na dłużej, postanowiliśmy podarować pobyty w Puszczańskim Spa.

W wyznaczone dni zapraszamy do:

  • Gorącej beczki

Obok budynku bani stoją dwie beczki kąpielowe. Kąpiel w gorącej wodzie, w środku Puszczy – tego nie wolno przegapić! Korzenie kąpieli w beczkach drewnianych pochodzą z Japonii oraz Chin gdzie od wieków używano tego rodzaju saun zewnętrznych. Miłośników kąpieli w beczkach możemy znaleźć w krajach skandynawskich, Rosji jak również coraz więcej w Polsce.

  • Bani
Banię opala się drewnem, wilgotność powietrza regulujemy polewając rozgrzane kamienie wodą. Po wyjściu z bani i zimnym prysznicu koniecznie trzeba na tarasie posłuchać Puszczy. Seans w ruskiej bani to świetny relaks, ale też wysiłek dla organizmu. Dlatego w przerwie między kolejnymi wejściami do bani, należy odpocząć i koniecznie uzupełnić płyny: herbata ziołowa i woda zawsze stoją na stole. Polecamy również relaks w klimatycznym pomieszczeniu do aromaterapii – odprężenie i wyciszenie gwarantowane! Goście mają do dyspozycji oczywiście również łazienkę i salonik z dużym stołem.
W słowiańskich wierzeniach ludowych w bani mogło dochodzić do kontaktu człowieka z demonami… Bannika, bo to on władał banią, przedstawiano jako starca o nienaturalnie wyrośniętej głowie i karłowatym ciele, noszącego znamiona lekkiego szaleństwa. Jest on w zasadzie przyjazny ludziom, choć lepiej mu nie podpaść, bo może zaszkodzić, a nawet utopić. Całkiem możliwe jest, że karze tych, którzy nie przestrzegają zasad korzystania z łaźni: przychodzących do niej po zachodzie słońca (nasz bannik jednak to toleruje), kąpiących się zbyt długo bądź tych, którzy kradną ubrania osób zażywających łaźniowego relaksu. Żeby udobruchać bannika zostawiano mu zawsze w łaźni trochę wody, a raz do roku składano ofiarę z czarnej kury. A przede wszystkim korzystano z dobrodziejstw bani w dobrym towarzystwie.

Terminy dostępności bezpłatnego spa:

W saunie może przebywać max. 8 osób.

W formularzach rezerwacji znajdują się kalendarze dostępności mmieszkań.

Rezerwacja:

UWAGA: pobyt w Bani oraz gorącą beczkę należy rezerwować razem z noclegiem – tylko wtedy możemy zagwarantować ich przygotowanie.

Prosimy zaznaczyć w formularzu rezerwacji, czy chcą Państwo skorzystać z bezpłatnego puszczańskiego spa. Godziny seansów będziemy przydzielać w kolejności napływania zgłoszeń i otrzymają je Państwo w ostatnim e-mailu przed przyjazdem.

Rezerwacja bani i gorącej beczki jest równoznaczna z akceptacją ich regulaminu. Spożywanie alkoholu w bani i beczce jest zabronione.

PAMIĘTAJ!
ISTNIEJĄ PEWNE GRUPY CHORÓB I DOLEGLIWOŚCI, KTÓRE STANOWIĄ PRZECIWWSKAZANIE DO KORZYSTANIA Z SAUNY.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem. Wchodząc do bani korzystający potwierdza, że jego stan zdrowia na to pozwala. Za szkody zdrowotne związane przebywaniem w ruskiej bani nie ponosimy odpowiedzialności.

Przykładowe przeciwwskazania do korzystania z sauny:
  • ostre stany reumatyczne
  • infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny
  • niewydolność serca, krążenia i choroba wieńcowa i inne
  • choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem)
  • ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), epilepsja, jaskra, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem)
  • kobiety w ciąży mogą przebywać w saunie, jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich, zawsze jednak powinny pamiętać, że nie wolno przekraczać dozwolonego czasu i temperatury
  • prawo do samodzielnego korzystania z sauny i łaźni mają klienci, którzy ukończyli 18 rok życia. Dzieci i osoby niepełnoletnie mogą korzystać z sauny i łaźni tylko pod opieką i na odpowiedzialność rodziców.